×

Czy psy mogą jeść chleb?

Czy psy mogą jeść chleb

Czy psy mogą jeść chleb?

Wiele osób dzieli się swoimi przekąskami z czworonogami, a chleb zdaje się być jednym z popularniejszych wyborów. Jednakże, czy psy mogą jeść chleb bezpiecznie?

Czy pies może jeść chleb? Odpowiadamy!

Przede wszystkim, chleb nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrażać zdrowiu Twojego pupila. Ważne jest jednak, aby mieć na uwadze, że w pieczywie występuje sól, którą pies nie jest w stanie wydalić na zewnątrz, ponieważ nie wydala potu. Sól ta gromadzi się w organizmie zwierzęcia, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do zatrucia. Dodatkowo, pieczywo z dodatkiem rodzynek lub czosnku może być szkodliwe dla czworonoga. Jeśli jednak Twój pupil nie przesadził z ilością spożytego chleba, nie ma potrzeby natychmiastowej wizyty u weterynarza.

Warto jednak zauważyć, że istnieje wyjątek, a mianowicie sytuacja, gdy zwierzę jest uczulone na zboża obecne w chlebie lub bułkach. W takim przypadku ten rodzaj pokarmu może faktycznie stanowić zagrożenie dla zdrowia pupila, dlatego zaleca się natychmiastową konsultację z lekarzem weterynarii.

Karmienie psa chlebem – tak, czy nie?

Codzienne podawanie psu chleba nie jest zalecane, niezależnie od formy – czy to kanapki, suche kromki czy różne rodzaje pieczywa. Warto zdawać sobie sprawę, że nie tylko upieczony chleb nie jest korzystny dla psa, ale również surowe ciasto chlebowe może stwarzać ryzyko problemów z układem pokarmowym zwierzaka, ze względu na zawarte w nim drożdże. Ta ważna uwaga dotyczy zwłaszcza miłośników pieczenia w domu, którzy często mają psa jako towarzysza kuchennego. Warto również pamiętać, że nieodpowiedni jest także ususzony chleb, na przykład w postaci tostów lub sucharków.

Opublikuj komentarz