×

Kleparski wybieg dla psów – czy warto wybrać się tam na spacer?

kleparski wybieg dla psów

Kleparski wybieg dla psów – czy warto wybrać się tam na spacer?

Kleparski wybieg dla psów znajduje się w dzielnicy Prądnik Biały w Krakowie. Znajdziesz tutaj ok. 1300 m2 powierzchni, dobre i bezpieczne ogrodzenie w formie siatki plecionej oraz wiele atrakcji dla Twojego psa. Zdecydowanie warto zabrać tutaj swojego pupila.

Zobacz także: Wybieg dla psów przy ulicy Opolskiej – opis wraz ze zdjęciami

Podstawowe informacje

Psi park Kleparski jest czynny całą dobę oraz wejście do niego jest bezpłatne. Do parku prowadzą dwa wejścia: od strony ul. Prądnickiej oraz od strony Parku Kleparskiego. Cała powierzchnia jest ogrodzona siatką o wysokości ok. 1,5m. Na terenie znajdziesz pojemniki na psie odchody oraz kosze na śmieci. Wybieg jest świeżo odnowiony, ponieważ remontowany był w 2021 roku. W związku z tym, park, aktualnie ma bardzo wysoki poziom pod względem jakości. 

Na terenie całego parku są również umieszczone udogodnienia dla właścicieli czworonogów, na przykład znajdziemy tutaj ławki, z których można obserwować zabawę swoich pupilów.

Regulamin

regulamin psiego parku na kleparzu

Przede wszystkim, najważniejszą zasadą w każdym psim parku jest to, że psy spuszczone ze smyczy muszą pozostać pod stałym nadzorem ich właścicieli. Następnie, w punktach o nr 2b oraz 2e, w regulaminie, mamy podany wykaz psów, uznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za agresywne. Wybrane rasy psów można zobaczyć tutaj. Rasy wykazane na liście oraz mieszance tych ras muszą pozostać w parku w kagańcu oraz muszą być prowadzone na smyczy.

Należy pamiętać również o sprzątaniu po swoim psie w parku, ale nie tylko tam! Pomyśl o sytuacji, jakbyś to Ty śpieszył/a się do pracy na ważną rozmowę z klientem i po drodze wdepnąłbyś/łabyś w psią niespodziankę. Niefajnie, prawda? Istotne zatem jest to, abyśmy się, szanowali nawzajem i sprzątali po naszych zwierzętach.

Lokalizacja

Psi park Kleparski znajduje się na ul. Prądnickiej 9 w Krakowie. Najbliższy przystanek autobusowy to: Dworzec Autobusowy „Nowy Kleparz”. Dodatkowo, można tutaj wybrać się również tramwajem, a najbliższy przystanek tramwajowy nosi nazwę: „Dworzec Towarowy”. Przyjeżdżając samochodem do psiego Psiego Parku Kleparskiego można zaparkować przy ul. Prądnickiej.

Wejście do parku

Już przy samym wejściu park Kleparski pozytywnie zaskakuje. Przede wszystkim, zaskakuje ze względu na fakt, że znajduje się tu ogrodzona specjalna strefa przed parkiem. W tej strefie można zdjąć psu smycz oraz zadecydować czy udajemy się na większą strefę czy na małą. Docelowo mniejsza, moim zdaniem, jest dla mniejszych lub trochę wystraszonych psiaków, ale nie znalazłam nigdzie tak opisanej informacji.

Większa strefa – Kleparski wybieg dla psów

Na większej strefie w psim parku Kleparskim znajdziemy wiele atrakcji dla Naszego pupila, m.in.:

  • tunel,
  • slalom,
  • trzy kładki,
  • huśtawki,
  • opony,
  • piaskownica,
  • pnie drzew.
wybieg dla psów na kleparzu kraków

Teren jest oświetlony tylko wzdłuż ścieżki głównej, która wykonana jest z asfaltu. Na strefie również zasadzonych jest dużo drzew, a głównym podłożem jest trawa.

Mała strefa – Kleparski wybieg dla psów

Na strefie dla mniejszych piesków znajdziemy podobnie pojemniki na ,,psie niespodzianki’’, jedną ławkę oraz kosze na śmieci. W opozycji do dużej strefy, ta ma bardzo małą powierzchnię.

Główną atrakcją na małej strefie jest tunel oraz uniesienie, na którym nie jeden pies wygląda jak król lew.

Moja opinia

W moim sercu park Kleparski zawsze będzie miał swoje miejsce. Przede wszystkim spowodowane jest to faktem, że park jest najbliżej mojego mieszkania. Dlatego to na nim najczęściej trenuje komendy. Jednak nie tylko to sprawia, ze tak go lubię. 

Podsumowując w parku jest bardzo dużo przestrzeni dla mojego czworonoga i wiele atrakcji. Drako zawsze wraca z stamtąd zadowolony (zmęczony również).

1 comment

Opublikuj komentarz