×

Kochające serca, gotowe do adopcji: Zwierzęta ze schroniska KTOZ!

zwierzęta do adopcji KTOZ

Kochające serca, gotowe do adopcji: Zwierzęta ze schroniska KTOZ!

W zakątkach Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie KTOZ, skrywają się historie wytrwałości, miłości i niezdanej nadziei. Przedstawiam Wam 6 niezwykłych zwierząt: Twaroży, Amigo, Odi, Misio, Hortensjo i Wiktoria – każde z nich to istota pełna unikalnych cech i gotowa rozkwitnąć w ciepłym domu. Czytajcie dalej, aby odkryć, jak te zwierzaki przechodzące przez trudne chwile, czekają na kogoś, kto otworzy przed nimi drzwi do nowego, lepszego życia.

Twaroży: Zapomniane serce, czekające na Twój uścisk! Czy otworzysz mu drzwi do domu?

W krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, ukrywa się tajemniczy bohater o imieniu Twaroży. 14 czerwca 2023 roku przybył tam, nieśmiały i nieufny w stosunku do ludzi. W jego oczach widać ślady przeszłości, która nie zawsze była dla niego łaskawa.

pies Twaroży poleca się do adopcji

Staruszek w wieku około 10 lat, nieufny, ale głęboko tęskniący za bezpiecznym domem. Może i nie do końca ufa ludziom, ale każdego dnia pracownicy schroniska oddają kawałek swojego serca, aby pokazać mu, że świat może być bezpieczny i pełen miłości.

Mimo że Twaroży nie jest jeszcze gotów na głębszy kontakt, otwiera swoje serce na inne psiaki. Cieszy się z towarzystwa swoich przyjaciół i potrafi ładnie chodzić na smyczy. Ten delikatny piesek czeka na kogoś, kto zechce dać mu drugą szansę na szczęśliwe życie. Czy to właśnie Ty zechcesz podarować mu to bezpieczeństwo i ciepło domowego ogniska? Odkryj ukryte uczucia Twarożka, schowane pod warstwą strachu, i daj mu szansę na nowy rozdział pełen miłości i bezpieczeństwa!

„Czemu tu jestem, co takiego się stało? Czemu tak życie okrutnie mnie podeptało? Wyję cichutko do zachodzącego słońca, moja bezradna samotność wydaje się bez końca. Obiecałem wierność lecz to było za mało. Moje wielkie serce na kawałki popękało”

Amigo: Adoptuj go, a zgarniesz ładunek miłości!

W schronisku w Krakowie, wśród cichych klatek i łagodnych spojrzeń, ukrywa się Amigo. Data jego urodzenia, około 2013 roku, świadczy o doświadczeniach, które wpłynęły na jego mądre spojrzenie i spokojne serce.

piesek do adopcji Amigo

Amigo to psiak, którego dusza jest otwarta na nowe przyjaźnie. Starszy, ale pełen energii do dzielenia się miłością, zawsze gotów do przytulenia i czułych pieszczot. Jego przyjazne spojrzenie i delikatne uderzenia ogona są jak zaproszenie do nawiązania więzi, która wypełni dom ciepłem i radością.

Amigo nie tylko cieszy się dobrymi kontaktami z ludźmi, ale również neutralnie podchodzi do innych psiaków. Po wcześniejszym zapoznaniu, mógłby być idealnym towarzyszem dla innego czworonożnego przyjaciela. Czy jesteś gotów dać Amigo szansę na spokojne życie pełne pieszczot i wzajemnej przyjaźni? Otwórz swoje serce na tego uroczego starszaka, a on odwdzięczy ci się niekończącą się wiernością i miłością.

Misio: Zasłużył na lepsze życie! Czekasz na najlepszego towarzysza? Adoptuj go dziś!

Podejrzewa się, że losy Misia, uroczego 15-letniego kundelka, były pełne cierpienia, zanim trafił do schroniska. Jego oczy opowiadają historię zaniedbania i utraty zaufania. Ale nawet w najtrudniejszych chwilach, Misio nie stracił swej łagodności.

pies do adopcji Misio

Misio potrzebuje czasu, by na nowo zaufać ludziom. Jego świat nie jest zawsze jasny, ale w sercu tego małego psa drzemie ogromna chęć do miłości i bezpieczeństwa. Pomimo utraty wzroku, nie reaguje agresywnie, lecz wydaje się tęsknić za delikatnym dotykiem i ciepłem ludzkiej dłoni.

Spokojny i łagodny, Misio nie domaga się uwagi, ale pragnie poczuć tylko, że jest kochany. Czy zechcesz otworzyć swoje serce dla tego starszego psiaka, oferując mu ciepłe i bezpieczne schronienie? Adoptuj Misia i podaruj mu nadzieję, że światło miłości zawsze jest w zasięgu jego łapy.

Odi: 10-Latek z ogromnym sercem, gotów na nowe przygody!

Odi to 10-letni psiak o niesamowitej duszy, który potrzebuje nowego domu, aby kontynuować swoją niezwykłą podróż przez życie.

piesek do adopcji Odi

Odi to prawdziwy towarzysz człowieka. Uwielbia kontakt z ludźmi, a na spacerach prezentuje się jako idealny pies. Jego serce jest otwarte na nowe przygody, gotowe do odkrywania wspólnych chwil. Nie ma wątpliwości, że przed trafieniem do schroniska miał swój dom – nawet w boksie stara się zachować czystość.

Jednak Odi preferuje być jedynakiem. Nie przepada za innymi psami, ale z pewnością zrekompensuje to swoją oddaną miłością. Jest łatwy w pielęgnacji – podczas wizyt u psiego fryzjera nie zraża się kąpielą ani suszeniem, a podróż samochodem traktuje jako przyjemność.

Jeśli szukasz wiernego towarzysza, gotowego podzielić się z Tobą swoim ogromnym sercem, Odi jest idealnym kandydatem. Gorąco zachęcam do adopcji tego wyjątkowego 10-latka, który czeka na swój nowy dom pełen miłości i radości!

Hortensjo: Kocie serce pełne nadziei, gotowe na nowy początek!

Do schronisku KTOZ w Krakowie, po wypadku trafił mały Hortensjo, około dwuletni kotek o ogromnym sercu. Wrzesień tego roku przyniósł mu nową szansę na szczęśliwe życie, a teraz czeka na kogoś, kto otworzy mu drzwi do bezpiecznego i kochającego domu.

kot do adopcji Hortensjo

Hortensjo to prawdziwa dusza towarzyska. Pomimo przejścia przez trudne doświadczenia, pozostał niezwykle miłym, przyjaznym i pełnym czułości kociakiem. Uwielbia zabawy i bliskość z ludźmi!

Kociak jest gotowy na nowe przygody, a jego serce jest pełne nadziei na lepsze jutro. Adoptuj Hortensjo i pozwól mu rozkwitnąć w ciepłym otoczeniu domu, gdzie czeka na niego miłość i akceptacja.

Wiktoria: waleczna kotka czeka na swój dom! Czy to Ty go jej dasz?

W schronisku pojawiła się również Wiktoria, kotka o niezwykłej silę wewnętrznej i pragnieniu życia pełnego miłości. Została znaleziona z raną na grzbiecie, ale to nie był jej największy przeciwnik. Walka z nowotworem zmusiła do usunięcia fragmentu trzustki.

Wiktoria kot do adopcji

W chwili obecnej Wiktoria nie wymaga specjalnej opieki, ale pragnie znaleźć kochających opiekunów, gotowych podzielić się swoim sercem z tą kotką. Pomimo przejścia przez trudne chwile, Wiktoria zachowała swój towarzyski charakter. Uwielbia drapanie po pleckach i dzielenie się chwilami bliskości z ludźmi.

Nowe miejsce może na początku ją nieco onieśmielać, ale w jej oczach tkwi niezłomna determinacja do odkrywania nowych przygód. Adoptuj Wiktorię, by dać jej szansę na nowy początek, pełen miłości, akceptacji i radości każdego dnia.

Jak adoptować zwierzę z KTOZ?

Proces adopcji zwierzęcia ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt KTOZ w Krakowie jest prosty, ale wymaga kilku kroków, aby zapewnić, że przyszły opiekun jest odpowiedni i gotów zaoferować zwierzakowi bezpieczny dom. Poniżej umieszczam link, w którym szczegółowo opisane jest, jak zaadoptować zwierzę w tym schronisku: https://www.schronisko.krakow.pl/Adopcje/PROCEDURY_I_WZORY_ANKIET/.

Kilka słów na koniec…

W przestrzeni schroniska kryje się całe spektrum historii, od utraconych nadziei po niezwyciężoną siłę ducha. Każdy zwierzak, którego opowieści dzisiaj przybliżyłam, nosi w sobie nie tylko ślady przeszłości, ale także ogromną chęć na nowe, lepsze życie.

Twaroży, Amigo, Odi, Misio, Hortensjo, Wiktoria, i wielu innych czekają na kogoś wyjątkowego, kto otworzy przed nimi drzwi do bezpiecznego domu i napełni ich dni uściskami, radością i bezwarunkową miłością. Każde z tych zwierząt to historia walki, wytrwałości i gotowości do pokochania z całego serca.

Zachęcam Cię do przemyślenia, czy to właśnie Ty możesz być tą osobą, która odmieni los jednego z tych niesamowitych stworzeń. Adoptując, nie tylko dajesz dom bezdomnemu zwierzakowi, ale wprowadzasz do swojego życia przyjaciela, który nie tylko uzupełni puste przestrzenie, ale także napełni serce miłością, dzieląc z Tobą każdy moment.


PROSZĘ – daj im lepsze jutro!

Dziękuję za materiały przesłane od KTOZ.

Cytat: https://kochamyzwierzaki.pl/cytaty-o-psach-ze-schroniska/

Zobacz także: Restauracje przyjazne zwierzętom w Krakowie

Opublikuj komentarz