×

Komenda dla psa żółwik – jak nauczyć ją czworonoga?

Komenda dla psa żółwik

Komenda dla psa żółwik – jak nauczyć ją czworonoga?

Komenda dla psa żółwik – zastanawiasz się, jak sprawić, aby Twój pies, jak Twój najlepszy przyjaciel przybijał Ci na komendę żółwik pyszczek do pięści? Dowiedz się, jak to zrobić już dziś.

Zobacz także: Zaawansowane komendy dla psa – turlaj się, kółko i ukłon

Jak nauczyć psa sztuczki „żółwik”?

Wiele osób uważa, że psa nie da się nauczyć wielu czynności, a prawda jest taka, że się da! Prawdą jest też to, że wymaga to poświęcenia trochę czasu i cierpliwości. Za to późniejsze efekty sprawiają wiele radości właścicielowi czworonoga i również samemu pieskowi. Pamiętaj, że wykonywanie ćwiczeń ze swoim ukochanym czworonogiem zdecydowanie polepsza relację pomiędzy wami.

Komenda żółwik nie jest tak trudna do nauczenia! Poznaj kroki jakie należy wykonać, aby Twój pies świetnie przyswoił nową sztuczkę.

Komenda dla psa żółwik – nauka

Na początku pamiętaj, że nauka każdej komendy wymaga odpowiedniego przygotowania psa. Zadbaj o, to, aby Twój pies był w środowisku, które jest dla niego dobrze znane i przyjazne. Czworonoga nie powinno nic rozpraszać i całą swoją uwagę powinien mieć na Tobie. Do nauki ćwiczenia wykorzystaj ulubione smakołyki psa.

Instrukcja krok po kroku

  1. Zacznij od trzymania w pięści ulubionych smakołyków psa.
  2. Zawołaj do siebie psa i delikatnie dotknij pięścią jego pyszczka wymawiając komendę „żółwik”.
  3. Gdy wykonasz drugi krok, nagrodź psa i pokaż mu podekscytowanie poprzez słowa. Ja z moim psem mamy wypracowane słowo „brawo”, które wymawiam bardzo radosnym głosem, ale u każdego może to być zupełnie coś innego.
  4. Powtarzaj przytykanie pięści do pyszczka psa ok. 8 razy i za każdym razem go nagradzaj.
  5. Następnie, zacznij wyciągać pięść ze smakołykiem, czekając aż pies sam podejdzie do ręki. Na początku, piesek może jeszcze nie rozumieć co ma wykonać, więc, gdy wykona ruch w Twoją stronę można mu pomóc przybliżając rękę.
  6. Zrób przerwę – pamiętaj, że długotrwała nauka jednej komendy może być dla psa po prostu nudna!
  7. Po przerwie powtórz ćwiczenia.
  8. Ćwiczenie należy wykonywać codziennie przez okres co najmniej 2 tygodni, aby pies dobrze przyswoił polecenie.

Zobacz także: Podstawowe komendy dla psa – siad, leżeć oraz łapa

1 comment

Opublikuj komentarz