×

Najlepsze filmy o psach: Ranking

Najlepsze filmy o psach

Najlepsze filmy o psach: Ranking

Zastanawiasz się, jaki film o psie wybrać? Świetnie trafiłeś! Sprawdź ranking, który dla Ciebie przygotowałam przedstawiający najlepsze filmy o psach. Nie czekaj – daj się ponieść czworonożnemu kinowi.

Miejsce 1: Był sobie pies (2017) – Niesamowita więź psa i człowieka, która trwa wiecznie

Lasse Hallstrom to mistrz opowiadania historii o niesamowitej relacji między psem a człowiekiem. „Był sobie pies” to kolejne arcydzieło tego reżysera. Bailey, od szczeniaka, wiedział, że jego więź z Ethanem (grany przez K.J. Apę) jest wyjątkowa. Razem przetrwali smutki dzieciństwa i trudności dorastania. Chociaż ich czas razem był krótki, Bailey odrodził się, aby zarażać kolejne osoby swoją miłością. Jednak zawsze wiedział, że to właśnie Ethan był jego człowiekiem.

Gdzie obejrzeć: Player i TVP VOD

Poziom wzruszenia: 9/10

Miejsce 2: Marley i ja (2008) – Wzruszająca opowieść o niesfornym labradorze

„Marley i ja” to film oparty na autobiograficznej książce Johna Grogana, która zdobyła serca widzów na całym świecie. Historia rozgrywa się wokół pary – Jenny (Jennifer Aniston) i Johna (Owen Wilson), którzy postanawiają przeprowadzić się na Florydę. Jenny pragnie mieć dzieci, ale przed tym zostają poddani testowi w postaci niesfornego psa – Marleya. To pełne humoru i wzruszeń doświadczenie sprawia, że Marley staje się nieodłącznym członkiem rodziny, towarzysząc im w dobrych i trudnych chwilach.

Gdzie obejrzeć: HBO Max i Prime Video

Poziom wzruszenia: 8/10

Miejsce 3: Pies (2022) – Mroczne, dramatyczne spojrzenie na relację człowieka i psa

„Pies” to debiut reżyserski Channinga Tatuma, który opowiada prawdziwą historię. Głównym bohaterem jest były Ranger Jason Briggs (grany przez samego Tatuma), cierpiący na PTSD i mający trudności w dostosowaniu się do cywilnego życia. Kiedy Jason dostaje szansę udania się na misję do Pakistanu, zostaje wykluczony z powodu uszkodzeń mózgu. Sytuacja zmienia się, gdy jego były dowódca prosi go o przysługę – dostarczenie Lulu, owczarka belgijskiego, na pogrzeb byłego właściciela. To zadanie nie jest takie proste, jak się wydaje, gdyż Lulu jest agresywny i nieufny wobec ludzi. W trakcie podróży przez Kalifornię, Jason odkrywa więź między nim a psem, która staje się wyzwaniem i okazją do wzrostu.

Gdzie obejrzeć: Prime Video

Poziom wzruszenia: 8/10

Miejsce 4: Sztuka ścigania się w deszczu (2019) – Piękna historia o przyjaźni, miłości i psie

Gdy myślimy o filmach o psach, zazwyczaj nie spodziewamy się filmów o wyścigach samochodowych. Jednak „Sztuka ścigania się w deszczu” udowadnia, że psy mogą być obecne we wszystkich rodzajach filmów. Denny (Milo Ventimiglia), kierowca rajdowy, tworzy niezwykłą więź z psem Enzo i piękną Eve (Amanda Seyfried). Razem przeżywają wzloty i upadki, związane zarówno z karierą zawodowego rajdowca, jak i codziennym życiem. Ten film w reżyserii Simona Curtisa to doskonały wybór dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż standardowe komedie romantyczne o psach.

Gdzie obejrzeć: Disney

Poziom wzruszenia: 8/10

Miejsce 5: Lepiej być nie może (1997) – Kultowy dramat z psem w roli katalizatora

„Lepiej być nie może” to jeden z nielicznych filmów o psach, który zdobył Oscara dla aktorów pierwszoplanowych. Głównym bohaterem jest pisarz Melvin Udall (Jack Nicholson), mieszkający w Nowym Jorku. Jest autorem popularnych powieści, ale jednocześnie cierpi na zespół obsesyjno-kompulsywny, jest mizoginistą i bigotem. Jego relacje z sąsiadem, Simonem, gejem, są napięte. Jednak życie Melvina zmienia się, gdy Simon trafia do szpitala, a Melvin zgadza się zająć jego psem. Ta nieoczekiwana więź pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem staje się katalizatorem przemiany Melvina.

Gdzie obejrzeć: Player i TVP VOD

Poziom wzruszenia: 8/10

Miejsce 6: Facet z ogłoszenia (2005) – Komedia romantyczna z psem w tle

„Facet z ogłoszenia” to romantyczna komedia, która zabiera nas w świat internetowych randek. Sarah (Diane Lane), nauczycielka zbliżająca się do 40. roku życia i świeżo rozwiedziona, postanawia znaleźć miłość w Internecie. W swoim ogłoszeniu podkreśla, że wymarzony kandydat musi kochać psy. Jej drogi krzyżują się z Jake’em (John Cusack), który również pragnie znaleźć miłość po rozstaniu. Pierwsza randka nie przebiega zbyt dobrze, zwłaszcza gdy Jake pojawia się z pożyczonym psem w parku. Ta typowa komedia z początku XXI wieku nadal potrafi rozbawić i poruszyć serca widzów.

Gdzie obejrzeć: VOD

Poziom wzruszenia: 6/10

filmy o psach

Inne filmy o psach

Beethoven (1992) – Klasyczna komedia rodzinna

„Beethoven” to klasyczna komedia rodzinna, która zdobyła serca widzów na całym świecie. Opowiada historię rodziny Newtonów, której życie zostaje wywrócone do góry nogami po przybyciu do domu psa rasy bernardyn o imieniu Beethoven. Ten niewinny pies z pewnością sprawia wiele kłopotów, ale jednocześnie przynosi wiele radości i miłości do rodziny Newtonów. To film, który zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Gdzie obejrzeć: Netflix i Prime Video

101 dalmatyńczyków (1961) – Kultowa animacja dla całej rodziny

„101 dalmatyńczyków” to kultowa animacja, która zachwyca widzów od ponad pół wieku. Opowiada historię pary dalmatyńczyków, Pongo i Perdy, którzy próbują uratować swoje szczenięta przed okrutną Cruellą de Mon. Ta urocza animacja przyciąga przed ekran całą rodzinę i przypomina o sile rodziny i miłości.

Gdzie obejrzeć: Disney+ i Prime Video

Wyspa psów (2018) – Oryginalna animacja w świetnym stylu

„Wyspa psów” to oryginalna animacja w reżyserii Wesa Andersona, która zachwyca nie tylko swoją historią, ale również niezwykłą estetyką. Akcja filmu rozgrywa się na wyspie, na której zostają wyrzuceni wszyscy psy. Głównym bohaterem jest Atari, który wyrusza na wyspę, aby odnaleźć swojego ukochanego psa, Spotsa. Ta unikalna animacja jest nie tylko wizualnym arcydziełem, ale również porusza ważne tematy, takie jak lojalność, przyjaźń i walka o sprawiedliwość.

Gdzie obejrzeć: Netflix i Prime Video

Amores perros (2000) – Mroczny dramat o ciemnej stronie przyjaźni człowieka i psa

„Amores perros” to meksykański film, który ukazuje ciemną stronę przyjaźni między człowiekiem a psem. Film składa się z trzech różnych historii, które łączy wypadek samochodowy. Każda z tych historii przedstawia trudne sytuacje i dramatyczne wybory, które wpływają na losy ludzi i psów. To film pełen emocji, który ukazuje złożoność relacji między człowiekiem a zwierzęciem.

Gdzie obejrzeć: Player i TVP VOD

Biały pies (1982) – Poruszający dramat o niesprawiedliwości i przyjaźni

„Biały pies” to poruszający dramat, który opowiada historię chłopca imieniem Travis, który przygarnia białego psa rasy retriever. Razem przeżywają wiele trudności, a ich przyjaźń staje się siłą napędową w walce przeciwko niesprawiedliwości. Ten film porusza ważne tematy, takie jak rasizm, dyskryminacja i znaczenie przyjaźni.

Gdzie obejrzeć: Player i TVP VOD

Najlepsze filmy o psach – podsumowanie

Filmy o psach mają niezwykłą moc, potrafią wzruszać, bawić i przekazywać ważne przesłanie o miłości, lojalności i przyjaźni. W rankingu najlepszych filmów o psach znalazły się zarówno wzruszające historie rodzinne, jak i mroczne dramaty społeczne oraz animacje dla całej rodziny. Bez względu na to, czy jesteś fanem romantycznych komedii, czy bardziej zainteresowany głębszym przesłaniem, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy do obejrzenia tych niezwykłych filmów i dołączenia do świata psich bohaterów.

2 comments

Opublikuj komentarz