×

Psi park na Czyżynach – nowoczesny park w Krakowie

psi park na czyżynach

Psi park na Czyżynach – nowoczesny park w Krakowie

Szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł ćwiczyć z psem przeróżne przeszkody? Wybieg dla psów na Czyżynach oferuje czworonogom wiele atrakcji, więc dobrze trafiłaś/eś. Na wybiegu o powierzchni 3000 m2 Twój pies nie będzie się nudził. Znajdziesz tu nawet pitnik z bieżącą wodą dla Twojego czworonoga!

Zobacz także: Psi park na Czyżynach – nowoczesny park w Krakowie

Podstawowe informacje

Psi park na Czyżynach jest dostępny całą dobę, a wejście do niego jest darmowe. Park nie jest podzielony na strefy, ale wynagradza to swoim wyposażeniem pod względem atrakcji. Przede wszystkim, wielką zaletą w parku, jest to, że przed wejściem na wybieg znajduje się osobne ogrodzenie, gdzie możemy spuścić psa ze smyczy.

Regulamin

Przede wszystkim najważniejszą zasadą w każdym psim parku jest to, że psy spuszczone ze smyczy muszą pozostać pod stałym nadzorem ich właścicieli. Następnie, w punktach o nr 2b oraz 2e, mamy podany wykaz psów, uznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za agresywne. Wybrane rasy można zobaczyć tutaj. Rasy wykazane na liście oraz mieszance tych ras muszą mieć na sobie kaganiec oraz muszą być na smyczy. Pamiętaj również o sprzątaniu po swoim psie w parku, ale nie tylko tam! Pomyśl o sytuacji, jakbyś to Ty śpieszył/a się do pracy na ważną rozmowę z klientem, a po drodze wdepnąłbyś/łabyś w psią niespodziankę. Niefajnie, prawda? Dlatego też, szanujmy siebie nawzajem i sprzątajmy po naszych zwierzętach.

Psi park na Czyżynach – lokalizacja

Psi park na Czyżynach znajduje się na ul. Stanisława Kłosowskiego 16 w Krakowie. Najbliższymi przystankami autobusowymi są:

  • „Stella-Sawickiego”,
  • „Medweckiego”.

Wybierając się na wybieg samochodem, można zaparkować na pobliskim osiedlu. 

Opis parku

Teren parku jest bardzo dobrze oświetlony, dzięki lampom umieszczonych wewnątrz parku. Dzięki takiemu zabiegowi, nie musimy martwić się o zabranie psa na wybieg w godzinach wieczornych. Głównym podłożem zastosowanym na wybiegu jest trawa, ale znajdziemy tu też piach, kostkę brukową i drewniany podest. Park ogrodzony jest ogrodzeniem panelowym, bez podmurówki oraz mierzy ok. 1,5 metra wysokości. Wybieg ma aż 3000 m2, a znajdziemy na nim kosze na śmieci oraz na „psie niespodzianki”. Zaletą również w parku jest pitnik z bieżącą wodą dla psów. Rzadko kiedy spotyka się takie udogodnienie na wybiegach. Na wybiegu znajdziemy również ławki, z których właściciele psów mogą doglądać na swoje pupile.

Zobacz także: Psi park na ulicy Strzelców – miejsce na wyjście z psem

wybieg dla psów na czyżynach

Psi park na Czyżynach – atrakcje

Na wybiegu znajdziemy atrakcje, takie jak:

  • pnie drzew,
  • slalomy,
  • pochylnie,
  • tunel,
  • tor z rurek,
  • płotki,
  • przeskoki,
  • równoważnie.

Więc jak widać, jest tu bardzo dużo atrakcji, dzięki których pies nie będzie się nudził.

Psi park na Czyżynach – miejsce na trening

Z pewnością, wybieg jest idealnym miejscem na sprawdzenie psa pod względem treningu sztuczek. W parku zazwyczaj znajdują się też inne czworonogi, dlatego dzięki takiemu treningowi nauczysz psa skupienia oraz cierpliwości. Zachęcam Cię do przećwiczenia z nim tutaj podstawowych komend lub zaawansowanych, jeśli takie już potrafi. Jednak pamiętaj, że w takich miejscach nie powinno się uczyć psa nowych sztuczek! Nowych komend uczymy w spokojnym miejscu, a dopiero po nauczeniu psa poleceń, trenujemy z nim w innym, rozpraszającym otoczeniu.

Podsumowanie

Podsumowując, na pewno jeszcze nie raz wrócę do tego parku. Przy tak ogromnym wyborze atrakcji dla mojego psa, ja sama byłam usatysfakcjonowana takim wyjściem. Wydaje się, że jedynym minusem na wybiegu jest to, że nie został on podzielony na dwie strefy. Taki zabieg pozwoliłby na spokojniejszy pobyt z psem w parku. Mój pies jest małym czworonogiem i nie przepada za większymi pieskami. Więc niestety musiałam cały czas biegać za nim i pilnować, czy jest grzeczny w stosunku do większych psów.

Zobacz także: Pustynia Błędowska z psem – czy warto się tam wybrać?

2 comments

Opublikuj komentarz