×

Psi park na Młynówce Królewskiej – wybieg pełen atrakcji

Psi park na Młynówce

Psi park na Młynówce Królewskiej – wybieg pełen atrakcji

Szukasz miejsca dla Twojego psa, w którym nie będzie się on nudził? Dobrze trafiłaś/eś! Wybieg dla psów na Młynówce Królewskiej w Krakowie oferuje czworonogom wiele atrakcji wraz z sporą powierzchnią do wybiegania się. W parku jest nawet zamontowany pitnik z bieżącą wodą dla psów! 

Zobacz także: Psi park na ulicy Strzelców – miejsce na wyjście z psem

Podstawowe informacje

Psi park na Młynówce Królewskiej jest otwarty od godziny 6:00 do 22:00, a wstęp na wybieg jest bezpłatny. Na wybiegu znajdują się kosze na śmieci oraz specjalne kosze na „psie niespodzianki”. W parku znajdują się również ławki, z których można doglądać psów.

Regulamin

Przede wszystkim najważniejszą zasadą w każdym psim parku jest to, że psy spuszczone ze smyczy muszą pozostać pod stałym nadzorem ich właścicieli.

W punktach o numerach 3b oraz 3e, znajduje się wykaz psów, uznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za agresywne. Wybrane rasy można zobaczyć tutaj. Rasy wykazane na liście oraz mieszance tych ras muszą mieć na sobie kaganiec oraz muszą pozostać w parku na smyczy.

Pamiętaj również o sprzątaniu po swoim psie w parku, a także poza nim! Pomyśl o sytuacji, w której to Ty śpieszysz się do pracy na ważną rozmowę z klientem, a po drodze wdepnąłbyś/ęłabyś w psią niespodziankę. Niefajnie, prawda? Dlatego też, szanujmy siebie nawzajem i sprzątajmy po naszych zwierzętach.

Lokalizacja – psi park na Młynówce Królewskiej

Psi park na Młynówce Królewskiej znajduje się na ul. Jerzego Samuela Bandtkiego 31 w Krakowie. Najbliższy przystanek autobusowy nosi nazwę: „Armii Krajowej”, a najbliższym przystankiem tramwajowym jest przystanek, o nazwie: „Bronowice”.

Niestety park nie ma przypisanego parkingu, więc aby znaleźć miejsce parkingowe należy szukać miejsca na pobliskich osiedlach.

Psi park na Młynówce Królewskiej – wejście

Już przy samym wejściu wybieg pozytywnie zaskakuje, ponieważ znajduje się tutaj wydzielona, specjalna strefa przy wejściu, gdzie można zdjąć psu smycz i przygotować go na wejście do parku. Takie strefy często są bardzo przydatne dla właścicieli psów, ponieważ pies może przez ogrodzenie „zapoznać się” z innym psem, obecnym już na wybiegu. Dzięki temu nie są oni w dwójkę rzucani na głęboką wodę.

Szczegółowy opis wybiegu

Park jest trawiasty. Znajdziemy tu również ziemię, piasek oraz ścieżki z kostki brukowej. Cały teren jest mocno zadrzewiony, dzięki czemu w lecie psy znajdują dodatkowe schronienie przed słońcem. Niestety w deszczowe dni, pojawiają się tu wielkie kałuże wśród przeszkód dla psów. Przy jednej z atrakcji wysypany jest żwir, co pozwala zapobiec powstawaniu kałuży.

Psi park na Młynówce Królewskiej

Cały teren ogrodzony jest ogrodzeniem panelowym, o wysokości ok. 1,5 metra.

Wybierając się na wybieg dla psów, należy pamiętać o tym, aby pies był dobrze nawodniony. Z pewnością, wielką zaletą tego parku jest pitnik dla psów z bieżącą wodą. Podobne rozwiązanie do tej pory zauważyłam również w tylko jednym innym parku w Krakowie.

Atrakcje dla psów

Bez wątpienia, park oferuje czworonogom wiele atrakcji. Wśród nich przeszkody, takie jak:

  • tunele,
  • pochylnie,
  • huśtawka,
  • poprzeczki do przeskoków,
  • slalomy,
  • tor z rurek,
  • płotki
  • piaskownice.

Podsumowanie

Podsumowując, park jest pełen atrakcji, dzięki czemu każdy pies znajdzie tutaj coś dla siebie. Wybieg na Młynówce Królewskiej umieściłabym w moich trzech topowych parkach w Krakowie, ale zniechęcił mnie fakt, że przy opadach deszczu, w parku tworzą się małe jeziora.

Zobacz także: Psi park na ulicy Kolistej – park z wieloma atrakcjami dla psa

2 comments

Opublikuj komentarz