×

Psi park na ulicy Jabłonkowskiej – szczegółowy opis parku

psi park jabłonkowska

Psi park na ulicy Jabłonkowskiej – szczegółowy opis parku

Wybieg dla psów przy ulicy Jabłonkowskiej w Krakowie udostępnia ok. 4200m2 do użytku dla Ciebie i Twojego czworonoga. Jednak, czy warto się tam udać? W tym wpisie zapoznasz się z opisem parku wraz ze zdjęciami, dzięki którym może zadecydujesz, czy chcesz zabrać tam swojego psa.

Zobacz także: Psi park na Czyżynach – nowoczesny park w Krakowie

Podstawowe informacje o parku

Wejście do parku jest darmowe, a park czynny jest całą dobę. Można tam wejść przez dwie furtki: od ul. Balickiej oraz od ul. Jabłonkowskiej. Cała powierzchnia ogrodzona jest siatką plecioną, o wysokości, na moje oko, ok. 1,5m. Na terenie znajdują się kosze na śmieci oraz kosze na psie odchody. Co więcej, cała powierzchnia jest dobrze oświetlona poprzez lampy.

Psi park na ulicy Jabłonkowskiej w Krakowie – regulamin

Przede wszystkim, najważniejszą zasadą w każdym psim parku jest to, że psy spuszczone ze smyczy muszą pozostać pod stałym nadzorem ich właścicieli.

Psi park na ulicy Jabłonkowskiej w Krakowie – regulamin

Wykaz psów, o których mowa w punktach nr 2b oraz 2e, uznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za agresywne można zobaczyć tutaj. Rasy wykazane na liście oraz mieszance tych ras muszą pozostać w parku w kagańcu oraz muszą być prowadzone na smyczy.

W punkcie trzecim regulaminu znajdziemy również informację o administratorze terenu, do którego należy zgłaszać wszelkie uwagi związane z funkcjonowaniem wybiegu.

Pamiętaj również o sprzątaniu po swoim psie w parku, ale nie tylko tam! Pomyśl o sytuacji, jakbyś to Ty śpieszył/a się do pracy na ważną rozmowę z klientem, a po drodze wdepnąłbyś/łabyś w psią niespodziankę. Niefajnie, prawda? Dlatego też, szanujmy siebie nawzajem i sprzątajmy po naszych zwierzętach.

Zobacz także: Psi park na Młynówce Królewskiej – wybieg pełen atrakcji

Lokalizacja

Psi park znajduje się na ul. Jabłonkowskiej 18. Najbliższy przystanek autobusowy nazywa się „Bronowice SKA”. Wybierając się tramwajem, powinniśmy wysiąść na nieodległym przystanku o nazwie również „Bronowice SKA”. Niestety park nie ma przypisanego parkingu i wybierając się tam autem trzeba szukać miejsca na pobliskich osiedlach.

Psi park na ulicy Jabłonkowskiej – opis

Wchodząc do parku zauważyłam, że furtka przez którą wchodziłam jest uszkodzona i wystarczyłoby, aby pies popchnął pyszczkiem bramkę i wyszedłby na ulicę. W parku niestety nie ma wydzielonych stref (dla większych i mniejszych psów). Na terenie głównym podłożem jest trawa oraz ścieżki z kostki brukowej. Wybierając się tam po deszczu, polecam zabrać obuwie „spisane na straty”, ponieważ tworzy się tam porządne błoto.

Park jest otoczony ruchliwymi ulicami, dlatego jeśli masz psa, który nie jest przyzwyczajony do dźwięku aut, to nie polecam zabierać go w to miejsce.

Psi park na ulicy Jabłonkowskiej w Krakowie

Z udogodnień dla właścicieli psów znajdziemy tutaj ławeczki oraz altankę. Atrakcje dla czworonogów są w tym parku bardzo ubogie, ponieważ znajdziemy tutaj tylko:

  • slalom,
  • płotki do przeskoków.

Jeśli szukasz psiego parku z wieloma atrakcjami niestety nie znajdziesz ich tutaj. W pobliżu znajduje się Psi Park Kleparski, w którym znajdziesz o wiele więcej przeszkód dla Twojego czworonoga.

Moja opinia

Podsumowując, do psiego parku na ul. Jabłonkowskiej udałam się tylko raz i raczej się już to nie powtórzy. Przede wszystkim bardzo zniechęciła mnie źle działająca bramka przy wejściu oraz to, że jest tak mało atrakcji dla mojego psa. Kolejną wadą dla mnie był bardzo duży ruch wokół parku. Plusami, które zapadły mi w pamięć jest zastosowanie kostki brukowej wzdłuż całego parku do przejścia dla ludzi oraz dobre oświetlenie terenu.

Zobacz także: Kleparski wybieg dla psów

1 comment

Opublikuj komentarz