×

Psi park na ulicy Kolistej – park z wieloma atrakcjami dla psa

psi park kolista

Psi park na ulicy Kolistej – park z wieloma atrakcjami dla psa

Wybieg dla psów na ulicy Kolistej ma bardzo dużą powierzchnię. Twój pies nie wyjdzie stąd znudzony! Czeka tu na niego wiele atrakcji oraz masa przestrzeni do wybiegania się. Zapraszam Cię do zapoznania się regulaminem i atrakcjami w parku.

Zobacz także: Psi park na Czyżynach – nowoczesny park w Krakowie

Podstawowe informacje

Psi Park na ul. Kolistej udostępnia aż 9000 m2 dla psów! Ponadto, wstęp do niego jest bezpłatny. Park czynny jest całą dobę, a na jego powierzchni znajdziesz kosze na śmieci oraz na „psie niespodzianki”. Cały teren ogrodzony jest siatką plecioną z elementami ogrodzenia o charakterze panelowym, bez podmurówki. Park sfinansowano ze środków wydzielonych do dyspozycji Dzielnicy VIII Dębniki.

Psi park na ulicy Kolistej – regulamin

Przede wszystkim najważniejszą zasadą w każdym psim parku jest to, że psy spuszczone ze smyczy muszą pozostać pod stałym nadzorem ich właścicieli. Następnie, w punktach o nr 2b oraz 2e, mamy podany wykaz psów, uznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za agresywne. Wybrane rasy można zobaczyć tutaj. Rasy wykazane na liście oraz mieszance tych ras muszą mieć na sobie kaganiec oraz muszą być na smyczy. Pamiętaj również o sprzątaniu po swoim psie w parku, ale nie tylko tam! Pomyśl o sytuacji, jakbyś to Ty śpieszył/a się do pracy na ważną rozmowę z klientem, a po drodze wdepnąłbyś/łabyś w psią niespodziankę. Niefajnie, prawda? Dlatego też, szanujmy siebie nawzajem i sprzątajmy po naszych zwierzętach.

Lokalizacja

Psi park znajduje się na ul. Kolistej 1 w Krakowie. Najbliższymi przystankami autobusowymi są:

 1. „Lubostroń (nż),
 2. „Czerwone Makie P+R”.

Dodatkowo, w okolicy parku znajduje się przystanek tramwajowy o nazwie „Czerwone Makie P+R”. Wybierając się samochodem do parku, nie musimy martwić się o miejsce parkingowe. Co najważniejsze, parking znajduje się na przeciwko wybiegu, co jest dobrym udogodnieniem. Jednak, gdyby nie udało Ci znaleźć tam miejsca, zawsze można zaparkować na pobliskich „dzikich” parkingach.

Psi Park na ulicy Kolistej – strefy

Cały park został podzielony na dwie strefy. Do każdej ze stref prowadzi osobne wejście. Wybieg jest bardzo dobrze oświetlony poprzez lampy, więc można śmiało się tam wybrać również wieczorem. Na terenie znajduje się dużo drzew oraz głównym podłożem jest trawa, a dla właścicieli psów jest wyłożona kostka betonowa. Również dodatkową zaletą dla właścicieli są znajdujące się tu ławki, z których można doglądać na psy. Przemieszczając się po parku należy uważać, ponieważ jest tu sporo wykopanych przez psy dziur.

Mała strefa

Na małej strefie w parku znajdują się atrakcje, takie jak:

 • płotki,
 • slalom,
 • tunel z rurek,
 • obręcz.

Duża strefa

Na dużej strefie znajdują się atrakcje, takie jak:

 • płotki,
 • obręcze,
 • pochylnia,
 • kładka,
 • tunel.

Psi Park na ulicy Kolistej – miejsce na trening

Jeśli Twój pies zna już podstawowe komendy, to psi park, jest idealnym miejscem na ćwiczenia sztuczek. Szkoda, aby tak wielki teren się zmarnował, więc oprócz trenowania komend, zabierz ze sobą piłkę do zabawy z Twoim psem. Pamiętaj aby zadbać o odpowiednie nawadnianie swojego psa. Przy dużej aktywności, chce się pić, prawda?

Moja opinia

Podsumowując bardzo żałuję, że ten park znajduje się tak daleko od mojego miejsca zamieszkania. Gdyby nie ten fakt, z pewnością, byłabym stałym gościem wybiegu. Bardzo spodobało mi się to miejsce, dzięki wielu atrakcjom, jakie w sobie zawiera. Kolejnymi zaletami, które zapadły mi w pamięć są dobre oświetlenie terenu oraz parking przy wybiegu, dzięki któremu, nie musiałam martwić się o to gdzie postawię mój samochód.

Zobacz także: Psi park na ulicy Jabłonkowskiej – szczegółowy opis parku

2 comments

Opublikuj komentarz