×

Psi park na ulicy Strzelców – miejsce na wyjście z psem

psi park Strzelców

Psi park na ulicy Strzelców – miejsce na wyjście z psem

Szukasz miejsca, aby wyjść z Twoim czworonogiem? Sprawdź, czy wybieg dla psów na ulicy Strzelców, to miejsce dla Ciebie. Czy znajdziesz tu atrakcje dla Twojego psa? Czy teren jest dobrze ogrodzony i oświetlony? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie.

Zobacz także: Psi park na Młynówce Królewskiej – wybieg pełen atrakcji

Podstawowe informacje

Psi park na ulicy Strzelców udostępnia ok. 5000 m2 dla Ciebie i Twojego psa! Wybieg jest czynny całą dobę, a co najważniejsze wstęp do niego jest bezpłatny. Cały teren ogrodzony jest ogrodzeniem panelowym, bez podmurówki, a jego wysokość wynosi tylko ok. 1 metr.

Psi park na ulicy Strzelców – regulamin

Przede wszystkim, najważniejszą zasadą w każdym psim parku jest to, że psy spuszczone ze smyczy muszą pozostać pod stałym nadzorem ich właścicieli. 

Psi park na ulicy Strzelców – regulamin

W punktach o numerach 2b i 2e, podany jest wykaz psów, uznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za agresywne. Wybrane rasy można zobaczyć tutaj. Rasy wykazane na liście oraz mieszance tych ras muszą mieć na sobie kaganiec oraz muszą pozostać w parku na smyczy. Pamiętaj również o sprzątaniu po swoim psie w parku, a także poza nim! Pomyśl o sytuacji, w której to Ty spieszysz się do pracy na ważną rozmowę z klientem, a po drodze wdepnąłbyś/nęłabyś w „psią niespodziankę”. Niefajnie, prawda? Dlatego też, szanujmy siebie nawzajem i sprzątajmy po naszych zwierzętach.

Lokalizacja

Park znajduje się na ul. Strzelców 12, na dzielnicy III Prądnik Czerwony, w Krakowie. Najbliższy przystanek autobusowy nazywa się: „Strzelców”. Wybierając się samochodem do tego parku, nie trzeba martwić się o miejsce parkingowe, ponieważ miejsca postojowe znajdziemy tuż przy parku lub na pobliskim bezpłatnym parkingu koło Cmentarza Batowickiego.

Psi park na ulicy Strzelców – szczegółowy opis

Na terenie parku znajdziemy kosze na śmieci i również na „psie niespodzianki”. Cały teren jest bardzo dobrze oświetlony, dzięki czemu bez problemu można się do niego udać o późnej porze. Park jest trawiasty, ale znajdziemy tu również ścieżki ułożone z kostki brukowej. Dodatkową zaletą są ławki, z których można doglądać psów oraz altana.

Atrakcje dla psów

Niestety w psim parku na ulicy Strzelców nie znajdziemy przeszkód dla psa. Za to, teren w parku jest ogromny! Więc pies na pewno się tu wybiega i dobrze spożytkuje swoją energię.

Psi park na ulicy Strzelców – miejsce na trening z psem

Przy tak dużym terenie bez dodatkowych atrakcji, warto również zapewnić psu uzupełniające zabawy. Zabierz dla psa przysmaki i ćwicz podstawowe komendy lub zaawanasowane, jeśli już takie opanował. Pamiętaj jednak, że aby ćwiczyć z psem w miejscach publicznych, warto najpierw trenować w domowym zaciszu, gdzie psa nie będzie nic rozpraszało. Dopiero później można przejść do miejsc, w których pies może się zdekoncentrować. Wtedy należy ćwiczyć skupienie psa na Twojej osobie.

Psi park na ulicy Strzelców

Podsumowanie

Psi park na Prądniku Czerwonym ma swój urok. Dużą zaletą jest wielka przestrzeń jaką oferuje wybieg oraz odpowiednie oświetlenie terenu. Jednak fakt, że nie ma tutaj żadnych przeszkód, atrakcji dla mojego psa, sprawił, że park jest nisko w moim rankingu, jeśli chodzi o psie parki w Krakowie.

Czy wybrałabym się tutaj ponownie? Jeśli byłabym w okolicy, to pewnie tak. Jednak gdybym miała specjalnie udać się do tego miejsca, to pewnie niestety nie.

Zobacz także: Psi park na ulicy Kolistej – park z wieloma atrakcjami dla psa

1 comment

Opublikuj komentarz