×

Wybieg dla psów przy ulicy Opolskiej – opis wraz ze zdjęciami

wybieg dla psów opolska

Wybieg dla psów przy ulicy Opolskiej – opis wraz ze zdjęciami

Zastanawiasz się nad wyborem parku do wyjść z Twoim czworonogiem? Pozwól mi, że pomogę Ci w podjęciu tej decyzji opisując psi park przy ulicy Opolskiej, byś sam zadecydował czy warto. Zapraszam Cię do zapoznania się z parkiem o powierzchni 2500 m2.

Zobacz także: Kleparski wybieg dla psów – czy warto wybrać się tam na spacer?

Podstawowe informacje

Psi park przy ul. Opolskiej ma dwie strefy: jedna dla większych psów, druga dla mniejszych czworonogów. Co więcej, na każdej z tych stref znajdziesz atrakcje dla swojego psa. Park jest otwarty całą dobę oraz wstęp do niego jest darmowy. Powierzchnia ogrodzona została ogrodzeniem panelowym bez podmurówki, a jej wysokość na moje oko wynosi ok. 1,5m. Zdjęcia robiłam wieczorem, dzięki czemu będziecie mogli zobaczyć, jak park prezentuje się o późnej porze.

Regulamin

Przede wszystkim, najważniejszą zasadą w każdym psim parku jest to, że psy spuszczone ze smyczy muszą pozostać pod stałym nadzorem ich właścicieli. Wykaz psów, o których mowa w punktach nr 2b oraz 2e, uznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrzych i Administacji za agresywne można zobaczyć tutaj. Rasy wykazane na liście oraz mieszance tych ras muszą mieć na sobie kaganiec oraz muszą być na smyczy. Pamiętaj również o sprzątaniu po swoim psie w parku, ale nie tylko tam! Pomyśl o sytuacji, jakbyś to Ty śpieszył/a się do pracy na ważną rozmowę z klientem, a po drodze wdepnąłbyś/łabyś w psią niespodziankę. Niefajnie, prawda? Dlatego też, szanujmy siebie nawzajem i sprzątajmy po naszych zwierzętach.

Lokalizacja – wybieg dla psów przy ulicy Opolskiej

Psi Park przy ul. Opolskiej znajduje się w Parku Krowoderskim w Krakowie. Najbliższy przystanek autobusowy nazywa się: Batalionu „Skała” AK, a od strony ul. Opolskiej: przystanek Park Krowoderski. Jeśli planujesz podróż autem, to musisz wiedzieć, że parkingi są bezpłatne, a zaparkować można przy osiedlach lub skorzystać z parkingu przy ul. Batalionu „Skała” AK.

Strefy w psim parku przy ulicy Opolskiej

Psi Park na Opolskiej ma dwie strefy. Niestety nie ma tutaj wyznaczonego terenu, na którym moglibyśmy zdecydować, na którą strefę chcemy się udać, więc aby udać się na mniejszą powierzchnię tego parku musimy przejść najpierw przez dużą strefę. Park jest słabo oświetlony, ponieważ lampy znajdują się na środku terenu, co nie jest wystarczające. W parku głównym podłożem jest trawa oraz znajduje się tu ścieżka z kostki brukowej. Są również udogodnienia dla właścicieli czworonogów, tj. altanka, ławeczki. Znajdują się tu też kosze na śmieci oraz specjalnie pojemniki na psie odchody. Przemieszczając się po parku należy uważać, aby nie skręcić kostki, ponieważ znajduje się tam dużo dziur wykopanych przez psy.

Zobacz także: Psi park na Czyżynach – nowoczesny park w Krakowie

Duża strefa – wybieg dla psów przy ulicy Opolskiej

Na dużej strefie znajdziemy atrakcje, takie jak:

  • slalom,
  • kładki,
  • przeszkody z opon.
Wybieg dla psów przy ulicy Opolskiej

Mała strefa – psi park przy ulicy Opolskiej

Na mniejszej strefie znajdują się atrakcje, takie jak:

  • tunel,
  • slalomy,
  • kładki,
  • przeszkoda z pni drzew,
  • opona.

Moja opinia

Lubię zabierać mojego psa do tego parku, ponieważ ma on tam dużo atrakcji oraz ja mam miejsce spoczynku, w postaci ławki. Według mnie, wadami tego miejsca jest słabe oświetlenie oraz często spotykane przeze mnie dziury w ziemi. Lecz, jeśli szukasz miejsca, gdzie Twój pies się wybawi, to jak najbardziej polecam psi park przy ulicy Opolskiej.

Zobacz także: Pustynia Błędowska z psem – czy warto się tam wybrać?

Opublikuj komentarz